ERJ-12NF1000U
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-12NF1000U
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- RES SMD 100 OHM 1% 3/4W 1812
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 1812
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%