LM50-20B12
- Manufacturer Part Number:
- LM50-20B12
- Manufacturer/Brand:
- Mornsun
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 50W
- Manufacturer :
- Mornsun
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 4.2 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 50W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V