MDS-200ADB24 AA
Manufacturer Part Number:
MDS-200ADB24 AA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Stock Condition:
326
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB Scheme, CE, EN, SIQ, TUV, UL
Current - Output 1 :
5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
93%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W (200W Forced Air)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.48" L x 2.55" W x 1.76" H (113.9mm x 64.7mm x 44.7mm)
Standard Number :
50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V