MDS-200APB24 AA
Manufacturer Part Number:
MDS-200APB24 AA
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 24V 140W
Stock Condition:
150
Current - Output 1 :
5.83 A
Efficiency :
93%
Features :
PFC, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
140W (200W Forced Air)
Size / Dimension :
4.00" L x 2.00" W x 1.40" H (101.6mm x 50.8mm x 35.6mm)
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V