160A-604Y
Manufacturer Part Number:
160A-604Y
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LENS YELLOW PANEL MOUNT THREADED
Manufacturer :
Product Category :
Lenses
Color :
Yellow
For Use With/Related Manufacturer :
Lens Size :
7.04mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Material :
Polycarbonate
Mounting Type :
Panel Mount, Threaded Base
Number of LEDs :
1
Optical Pattern :
Product Status :
Not For New Designs
Type :
Lens Cap
Viewing Angle :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.740"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.860"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 1.670"
    VBL SERIES,PCB MOUNT,3MM,.25"L,D
    VBL SERIES,PCB MOUNT,3MM,.4"L,FL
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
160A FILM CAMERA CONTRACTOR BATTERY Interlight 5,725 Replacement for Starblitz 160A F
160A SUCTION UNIT BATTERY Interlight 5,016 Replacement for Schuco, Inc. 160