MDS-400ADB12 AA
Manufacturer Part Number:
MDS-400ADB12 AA
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 400W
Stock Condition:
128
Current - Output 1 :
33.33 A
Efficiency :
91.5%
Features :
PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
400W
Size / Dimension :
5.51" L x 3.50" W x 1.77" H (140.0mm x 89.0mm x 45.0mm)
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V