MDS-200APB12 AA
- Manufacturer Part Number:
- MDS-200APB12 AA
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 130W
- Stock Condition:
- 625
- Current - Output 1 :
- 10.83 A
- Efficiency :
- 93%
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 130W (200W Forced Air)
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 2.00" W x 1.40" H (101.6mm x 50.8mm x 35.6mm)
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V