MDS-400APB12 AA
Manufacturer Part Number:
MDS-400APB12 AA
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 400W
Stock Condition:
132
Current - Output 1 :
33.33 A
Efficiency :
91.5%
Features :
PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
400W
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V