PMT-D2V100W1AA
Manufacturer Part Number:
PMT-D2V100W1AA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 24V 5V 100W
Stock Condition:
619
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUVgs
Current - Output 1 :
3.5 A
Current - Output 2 :
3 A
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
84%
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.01" L x 3.82" W x 1.50" H (178.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 2 :
5V