PMT-D1V100W1AA
- Manufacturer Part Number:
- PMT-D1V100W1AA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics / Fans
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 5V 100W
- Stock Condition:
- 618
- Manufacturer :
- Delta Electronics / Fans
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus, TUVgs
- Current - Output 1 :
- 7 A
- Current - Output 2 :
- 3 A
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.01" L x 3.82" W x 1.50" H (178.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V
- Voltage - Output 2 :
- 5V