RR1220P-2672-D-M
Manufacturer Part Number:
RR1220P-2672-D-M
Manufacturer/Brand:
Susumu
Part of Description:
RES SMD 26.7KOHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
26.7 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%