DI068N03PQ
- Manufacturer Part Number:
- DI068N03PQ
- Manufacturer/Brand:
- Diotec Semiconductor
- Part of Description:
- MOSFET, POWERQFN 5X6, 30V, 68A,
- Manufacturer :
- Diotec Semiconductor
- Product Category :
- Single FETs, MOSFETs
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 68A
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Power Dissipation (Max) :
- 25W