SMLE12BC7TT86FP
Manufacturer Part Number:
SMLE12BC7TT86FP
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
LED INDICATION SMD
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
5mA
Features :
Height (Max) :
0.40mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.20mm x 0.80mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
22mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V