LM3S2918-IBZ50-A2
- Manufacturer Part Number:
- LM3S2918-IBZ50-A2
- Part of Description:
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
- Stock Condition:
- 65
- Connectivity :
- CANbus, I²C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- Number of I/O :
- 52
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- Speed :
- 50MHz
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.25V ~ 2.75V