TK30A06N1,S4X
- Manufacturer Part Number:
- TK30A06N1,S4X
- Manufacturer/Brand:
- Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
- Part of Description:
- MOSFET N-CH 60V 30A TO220SIS
- Stock Condition:
- 349
- Manufacturer :
- Product Category :
- Single FETs, MOSFETs
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 30A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 60 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 16 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 1050 pF @ 30 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack
- Power Dissipation (Max) :
- 25W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 15mOhm @ 15A, 10V
- Supplier Device Package :
- TO-220SIS
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 4V @ 200µA