LY T66F-BBCA-4D-3A4B-20-R33
- Manufacturer Part Number:
- LY T66F-BBCA-4D-3A4B-20-R33
- Manufacturer/Brand:
- ams OSRAM
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Yellow
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 3.50mm
- Lens Color :
- Yellow
- Lens Size :
- 2.55mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 2895mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 2-PLCC
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 0.90mm W
- Supplier Device Package :
- 2-PLCC
- Viewing Angle :
- 55°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.2V