BUK9214-30A,118
- Manufacturer Part Number:
- BUK9214-30A,118
- Part of Description:
- MOSFET N-CH 30V 63A DPAK
- Single FETs, MOSFETs
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 63A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 30 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 4.5V, 10V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 31 nC @ 5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 2317 pF @ 25 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Power Dissipation (Max) :
- 107W (Tc)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 12mOhm @ 25A, 10V
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Vgs (Max) :
- ±15V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 2V @ 1mA