XZDG25X109FS
- Manufacturer Part Number:
- XZDG25X109FS
- Manufacturer/Brand:
- SunLED
- Part of Description:
- LED GREEN CLEAR 2SMD
- Manufacturer :
- SunLED
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Green
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 150mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.05mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 2.50mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 6990mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.50mm L x 2.80mm W
- Supplier Device Package :
- 2-SMD
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.5V