IN-P32ATB
Manufacturer Part Number:
IN-P32ATB
Manufacturer/Brand:
Inolux
Part of Description:
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer :
Inolux
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.90mm
Lens Color :
Clear
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
600mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.1V