IN-P32DATRG
Manufacturer Part Number:
IN-P32DATRG
Manufacturer/Brand:
Inolux
Part of Description:
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD
Manufacturer :
Inolux
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green, Red
Configuration :
Independent
Current - Test :
20mA Green, 20mA Red
Features :
Height (Max) :
1.90mm
Lens Color :
Clear
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1400mcd Green, 285mcd Red
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V Green, 2.2V Red