275-501N16A-00
Manufacturer Part Number:
275-501N16A-00
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
RF MOSFET N-CHANNEL DE275
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
RF FETs, MOSFETs
Configuration :
N-Channel
Current - Test :
Current Rating (Amps) :
16A
Frequency :
Gain :
Mounting Type :
Noise Figure :
Package / Case :
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Power - Output :
590W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DE275
Technology :
MOSFET
Voltage - Rated :
500 V
Voltage - Test :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'