MAGX-000035-045000
Manufacturer Part Number:
MAGX-000035-045000
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
TRANSISTOR GAN 3.5GHZ 45W
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
RF FETs, MOSFETs
Configuration :
Current - Test :
100 mA
Current Rating (Amps) :
3A
Frequency :
0Hz ~ 3.5GHz
Gain :
18dB
Mounting Type :
Noise Figure :
Package / Case :
Power - Output :
900mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Technology :
HEMT
Voltage - Rated :
65 V
Voltage - Test :
50 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 6PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 33PF 20% NONSTANDARD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD