GMA24IB88
Manufacturer Part Number:
GMA24IB88
Manufacturer/Brand:
QT Brightek
Part of Description:
2.4" 8X8 DOT MATRIX ANODE COLUMN
Manufacturer :
QT Brightek
Product Category :
LED Dot Matrix and Cluster
Color :
Blue
Configuration :
8 x 8
Interface :
Internal Connection :
Common Cathode Row, Common Anode Column
Millicandela Rating :
160mcd
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.37" L x 2.37" W x 0.36" H (60.20mm x 60.20mm x 9.20mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V