INND-SS40WAB
- Manufacturer Part Number:
- INND-SS40WAB
- Part of Description:
- DISPLAY 7SEG 0.4" SGL WHT 10SMD
- Color :
- White
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.40" (10.16mm)
- Millicandela Rating :
- 30mcd
- Power Dissipation (Max) :
- 114mW
- Size / Dimension :
- 0.591" H x 0.362" W x 0.124" D (15.00mm x 9.20mm x 3.15mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.2V