AT94K10AL-25DQU
- Manufacturer Part Number:
- AT94K10AL-25DQU
- Manufacturer/Brand:
- Atmel (Microchip Technology)
- Part of Description:
- FPGA, 576 CLBS, 10000 GATES, 25M
- Stock Condition:
- 270
- Manufacturer :
- Atmel (Microchip Technology)
- Product Category :
- FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
- Core Type :
- 8-Bit AVR
- Data SRAM Bytes :
- 4K ~ 16K
- EEPROM Size :
- FPGA Core Cells :
- 576
- FPGA Gates :
- 10K
- FPGA Registers :
- 846
- FPGA SRAM :
- 4kb
- Interface :
- I²C, UART
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 208-BFQFP
- Product Status :
- Active
- Program SRAM Bytes :
- 20K-32K
- Speed :
- 25 MHz
- Supplier Device Package :
- 208-PQFP (28x28)
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V