GFTO024KA240320
- Manufacturer Part Number:
- GFTO024KA240320
- Manufacturer/Brand:
- GI FAR Technology
- Part of Description:
- 2.4"TFT240X32042.92X60.26X2.6
- Manufacturer :
- GI FAR Technology
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- White
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- ILI9341V
- Diagonal Screen Size :
- 2.4" (60.96mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 240 x 320
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- RGB, SPI, Parallel
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 40.32mm W x 52.56mm H