DT070DTFT-IPS-HB-TS
- Manufacturer Part Number:
- DT070DTFT-IPS-HB-TS
- Manufacturer/Brand:
- Displaytech
- Part of Description:
- LCD DISPLAY TFT 7.0" IPS TOUCH H
- Manufacturer :
- Displaytech
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 7" (177.80mm)
- Display Mode :
- Display Type :
- TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
- Dot Pixels :
- 1024 x 600
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- LVDS
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 154.21mm W x 85.92mm H