LQ150X1LG98
- Manufacturer Part Number:
- LQ150X1LG98
- Manufacturer/Brand:
- Sharp Microelectronics
- Part of Description:
- LCD TFT 15.0" 1024X768 XGA
- Manufacturer :
- Sharp Microelectronics
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 15" (381.00mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 1024 x 768 (XGA)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- LVDS
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 304.10mm W x 228.10mm H