VM801P43A-PL
- Manufacturer Part Number:
- VM801P43A-PL
- Manufacturer/Brand:
- Bridgetek
- Part of Description:
- MODULE FT801 4.3 LCD PRL BZL
- Manufacturer :
- Bridgetek
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 480 x 272
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- I²C, SPI, USB
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Capacitive
- Viewing Area :
- 111.50mm W x 73.50mm H