LQ121K1LW56
- Manufacturer Part Number:
- LQ121K1LW56
- Manufacturer/Brand:
- Sharp Microelectronics
- Part of Description:
- LCD TFT 12.1" 1280X800 WXGA
- Manufacturer :
- Sharp Microelectronics
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 12.1" (307.34mm)
- Display Mode :
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 1280 x 800 (WXGA1)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- LVDS
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 261.12mm W x 163.20mm H