EP3SE260F1152I3N
- Manufacturer Part Number:
- EP3SE260F1152I3N
- Manufacturer/Brand:
- Intel
- Part of Description:
- IC FPGA 744 I/O 1152FBGA
- Manufacturer :
- Intel
- Product Category :
- FPGAs (Field Programmable Gate Array)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Gates :
- Number of I/O :
- 744
- Number of LABs/CLBs :
- Number of Logic Elements/Cells :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TJ)
- Package / Case :
- 1152-BBGA, FCBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 1152-FBGA (35x35)
- Total RAM Bits :
- Voltage - Supply :
- 0.86V ~ 1.15V