OS096064PN11MY0B10
- Manufacturer Part Number:
- OS096064PN11MY0B10
- Manufacturer/Brand:
- ams OSRAM
- Part of Description:
- DISPLAY OLED 96X64 1BIT 1.1 YLW
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Black
- Backlight :
- Without Backlight
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 1.1" (27.94mm)
- Display Mode :
- Display Type :
- OLED - Passive Matrix
- Dot Pixels :
- 96 x 64
- Graphics Color :
- Yellow
- Interface :
- Parallel/Serial
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 25.49mm W x 17.65mm H