E104RG88060LB6M400-C
- Manufacturer Part Number:
- E104RG88060LB6M400-C
- Manufacturer/Brand:
- Focus LCDs
- Part of Description:
- 10.4" TFT RGB CAPACITIVE TOUCH
- Stock Condition:
- 4
- Manufacturer :
- Focus LCDs
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- GT9271
- Diagonal Screen Size :
- 10.4" (266.24mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 800 x 600
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- 16-Bit/18-Bit/24-Bit RGB
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Capacitive
- Viewing Area :
- 212.80mm W x 160.00mm H