LQ065Y5DZ01
- Manufacturer Part Number:
- LQ065Y5DZ01
- Part of Description:
- TFT 6.5"LCD COLOR W/LED BCK LT
- Diagonal Screen Size :
- 6.5" (165.10mm)
- Dot Pixels :
- 800 x 480 (WVGA)
- Interface :
- Parallel, 24-Bit (RGB)
- Viewing Area :
- 141.60mm W x 84.96mm H