E43RC-I-HS550-C
- Manufacturer Part Number:
- E43RC-I-HS550-C
- Manufacturer/Brand:
- Focus LCDs
- Part of Description:
- 4.3" TFT IPS HDMI CAPACITIVE
- Stock Condition:
- 3
- Manufacturer :
- Focus LCDs
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- ST7262
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 800 x 480
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- HDMI
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Capacitive
- Viewing Area :
- 96.04mm W x 54.86mm H