RVT43HLTNWN00
- Manufacturer Part Number:
- RVT43HLTNWN00
- Manufacturer/Brand:
- Riverdi
- Part of Description:
- 4.3" TFT IPS HIGH BRIGHTNESS
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- Riverdi
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- SC7283
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
- Dot Pixels :
- 480 x 272
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- RGB
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 95.04mm W x 53.86mm H