NHD-4.3-480800EF-CTXP#
- Manufacturer Part Number:
- NHD-4.3-480800EF-CTXP#
- Part of Description:
- LCD TFT 4.3" 480X800 LED
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 480 x 800
- Interface :
- Parallel, 16-Bit (RGB)
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 56.16mm W x 93.60mm H