E26RB-FS500-N
- Manufacturer Part Number:
- E26RB-FS500-N
- Manufacturer/Brand:
- Focus LCDs
- Part of Description:
- 2.6" TFT PARALLEL, RGB, SPI
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Focus LCDs
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- ILI9488
- Diagonal Screen Size :
- 2.6" (66.04mm)
- Display Mode :
- Transflective
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 320 x 432
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Parallel, 24-Bit (RGB), SPI
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Non-Touch
- Viewing Area :
- 39.84mm W x 53.78mm H