AFY240320B0-2.4N6NTM
- Manufacturer Part Number:
- AFY240320B0-2.4N6NTM
- Manufacturer/Brand:
- Orient Display
- Part of Description:
- LCD TFT 2.4" 800480 MCU/RGB+SPI
- Stock Condition:
- 31
- Manufacturer :
- Orient Display
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- ILI9341V
- Diagonal Screen Size :
- 2.4" (60.96mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 240 x 320
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- MCU, RGB, SPI
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 36.72mm W x 48.96mm H