ULCD-43DCT
- Manufacturer Part Number:
- ULCD-43DCT
- Manufacturer/Brand:
- 4D Systems
- Part of Description:
- MOD LCD 4.3" 480X272 DIABLO16
- Manufacturer :
- 4D Systems
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 480 x 272
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- TTL
- Product Status :
- Not For New Designs
- Touchscreen :
- Capacitive
- Viewing Area :
- 95.04mm W x 53.86mm H