SK-24PTU-PI
- Manufacturer Part Number:
- SK-24PTU-PI
- Manufacturer/Brand:
- 4D Systems
- Part of Description:
- KIT ULCD-24PTU-PI USD4GB UUSBPA5
- Manufacturer :
- 4D Systems
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 2.4" (60.96mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 240 x 320
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- I²C
- Product Status :
- Not For New Designs
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 36.72mm W x 48.96mm H