SK-96G2-AR
- Manufacturer Part Number:
- SK-96G2-AR
- Manufacturer/Brand:
- 4D Systems
- Part of Description:
- KIT UOLED-96G2-AR USD4GB UUSBPA5
- Stock Condition:
- 11
- Manufacturer :
- 4D Systems
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- Without Backlight
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 0.96" (24.38mm)
- Display Mode :
- Display Type :
- OLED - Passive Matrix
- Dot Pixels :
- 96 x 64
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Serial
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 20.14mm W x 13.42mm H