TCG104VGLAAAFA-AA00
- Manufacturer Part Number:
- TCG104VGLAAAFA-AA00
- Manufacturer/Brand:
- Kyocera Display
- Part of Description:
- LCD TFT DISPLAY VGA 10.4"
- Manufacturer :
- Kyocera Display
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 10.4" (264.16mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 640 x 480 (VGA)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Parallel, 18-Bit (RGB)
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 211.20mm W x 158.40mm H