O016N002ALPP5N000A
- Manufacturer Part Number:
- O016N002ALPP5N000A
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Dale
- Part of Description:
- OLED MODULE 32DIG 16 X 2 PASSIVE
- Manufacturer :
- Vishay / Dale
- Product Category :
- LCD, OLED Character and Numeric
- Background Color :
- Backlight :
- Character Format :
- 5 x 8 Dots
- Character Size :
- 5.55mm H x 2.95mm W
- Controller Type :
- Display Format :
- 16 x 2
- Display Mode :
- Passive
- Display Type :
- OLED
- Dot Size :
- 0.55mm W x 0.65mm H
- Interface :
- SPI
- Number of Characters :
- 32
- Operating Temperature :
- Outline L x W x H :
- 80.00mm x 36.00mm x 10.00mm
- Product Status :
- Active
- Text Color :
- Yellow
- Viewing Area :
- 66.00mm L x 16.00mm W
- Voltage - Supply :
- 5V