TCG043WQLBAAFA-GA50
- Manufacturer Part Number:
- TCG043WQLBAAFA-GA50
- Manufacturer/Brand:
- Kyocera Display
- Part of Description:
- LCD TFT DISPLAY WQVGA 4.3"
- Stock Condition:
- 123
- Manufacturer :
- Kyocera Display
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 4.3" (109.22mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 480 x 272
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Parallel, 24-Bit (RGB)
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 95.04mm W x 53.86mm H