OK202-25-OY-V
Manufacturer Part Number:
OK202-25-OY-V
Manufacturer/Brand:
Matrix Orbital
Part of Description:
OLED MODULE 40DIG 20 X 2
Manufacturer :
Matrix Orbital
Product Category :
LCD, OLED Character and Numeric
Background Color :
Black
Backlight :
Character Format :
Character Size :
5.55mm H x 3.20mm W
Controller Type :
Display Format :
20 x 2
Display Mode :
Display Type :
OLED
Dot Size :
0.60mm W x 0.65mm H
Interface :
I²C, RS-232, TTL
Number of Characters :
40
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Outline L x W x H :
116.00mm x 37.00mm x 25.00mm
Product Status :
Active
Text Color :
Yellow
Viewing Area :
85.00mm L x 18.60mm W
Voltage - Supply :
9V ~ 15V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMMUNICATION/POWER CABLE
    CABLE DB9 TO FLOPPY HEADER
    CABLE MINI USB INTERNAL
    POWER CABLE 12V
    POWER CABLE 5V