NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
- Manufacturer Part Number:
- NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
- Part of Description:
- 2.4" SUNLGHT READABL TFT 8/16BIT
- Controller Type :
- ST7789S
- Diagonal Screen Size :
- 2.4" (60.96mm)
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 240 x 320
- Interface :
- Parallel, 8-Bit/16-Bit (RGB)
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 38.32mm W x 50.26mm H