TD500N16KOFTIMHPSA1
制造商零件编号:
TD500N16KOFTIMHPSA1
制造商/品牌:
Infineon Technologies
部分描述:
SCR MODULE 1800V 900A MODULE
制造商 :
Infineon Technologies
产品分类 :
SCR - 模块
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
250 mA
Current - Hold (Ih) (Max) :
300 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
17000A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max) :
500 A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
900 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of SCRs, Diodes :
1 SCR, 1 Diode
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Structure :
Series Connection - SCR/Diode
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
2.2 V
Voltage - Off State :
1.8 kV
快递提供全球快递  包裹和货运的配送、物流和国际邮件服务。
国际海运,准时, 每次。
制造商相关产品
目录相关产品
  • Vishay General Semiconductor – Diodes Division
    MODULE BRIDGE DBLR 40A 400V D-19
    MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK
    MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK
    MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK
    MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK