C0603X332M3REC7867
制造商零件编号:
C0603X332M3REC7867
制造商/品牌:
KEMET
部分描述:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603
制造商 :
KEMET
产品分类 :
陶瓷电容器
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
3300 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V