RED20-110S3P3W
制造商零件编号:
RED20-110S3P3W
制造商/品牌:
P-DUKE Technology, Inc.
部分描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
制造商 :
P-DUKE Technology, Inc.
产品分类 :
直流直流转换器
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
4.5A
Efficiency :
85%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 101°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V